Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Szkolimy nowe pokolenia spawaczy
(20. luty 2009)
”Bazując na doświadczeniu zdobytym podczas pracy w firmie produkującej pojazdy szynowe, staramy się sprostać bardzo wysokim wymaganiom stawianym spawaczom, pracującym w tym przemyśle”. Z właścicielem firmy Spoina, Panem Andrzejem Watrasem rozmawiał Michał Iwaniak.

4metal: Z tego co wiem to jesteście dość młodą firmą. Czy to prawda?
Andrzej Watras: Dokładnie tak. Rozpoczęliśmy działalność w marcu 2007 roku, czyli niedługo będziemy obchodzili drugą rocznicę istnienia. Proszę jednak nie myśleć, że nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia aby odnieść sukces w branży spawalniczej.

4metal: Rozumiem więc, że wcześniej, przed rozpoczęciem pracy na własny rachunek był Pan związany z branżą spawalniczą?
Andrzej Watras: Ze spawaniem związany jestem już od ponad 30 lat. Pewnego dnia stwierdziłem, że pora przekazać swoje doświadczenie nowym pokoleniom spawaczy, mam nadzieję dobrych spawaczy.

4metal: Uważa Pan, że w naszym kraju brakuje dobrych spawaczy?
Andrzej Watras: Myślę, że w dzisiejszych czasach niestety cierpimy na brak fachowców z prawdziwego zdarzenia. Dlatego zdecydowałem się organizować szkolenia dla spawaczy. Od samego początku działalności stawiamy na rzetelne, konsekwentne i skuteczne szkolenie bo tylko takie może przynieść pożądany efekt.

4metal: Jak wygląda takie szkolenie?
Andrzej Watras: Kursy odbywają się pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa i według jego programów. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez osoby posiadające dyplom Europejskiego Instruktora Spawalnictwa.

4metal: Czy po zakończeniu szkolenia otrzymuje się dyplom?
Andrzej Watras: Oczywiście, nie może być inaczej! Po zaliczonym egzaminie absolwenci otrzymują książeczkę spawacza oraz świadectwo według EN-287-1.

4metal: Jakie możliwości daj absolwentom takie świadectwo?
Andrzej Watras: Dzięki temu iż jest ono tłumaczone na cztery języki uznawane jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Krótko mówiąc daje ono możliwość podjęcia pracy nie tylko w kraju ale i za granicą.

4metal: Czy wszyscy mogą skorzystać z oferowanego przez Waszego szkolenia?
Andrzej Watras: Warunkiem przystąpienie do szkolenia jest ukończenie osiemnastego roku życia i przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań. Tak naprawdę to jedyne wymogi.

4metal: Nie tylko Wy w Polsce zajmujecie się tego typu szkoleniami. Czym Wasza oferta szkoleń różni się od tego co oferuje konkurencja?
Andrzej Watras: Nie obawiam się konkurencji! Jestem pewien bardzo wysokiego poziomu przeprowadzanych przez nas szkoleń. Do tego mamy bardzo atrakcyjne ceny, co jest dodatkowym magnesem dla potencjalnych kursantów.

4metal: Jak Pan oceni rok 2008, czy mimo kryzysu był on dla Was udany?
Andrzej Watras: Oczywiści mógł on być dużo lepszy ale generalnie miniony rok oceniam pozytywnie. Sprzyjał on rozwojowi firmy i poszukiwaniu nowych klientów.

4metal: Zdobyliście już pewne doświadczenie na rynku, jakie rady macie dla tych, którzy obecnie chcą rozpocząć działalność?
Andrzej Watras: Przede wszystkim radzę aby byli ostrożni. Biorąc pod uwagę kryzys i spadek tępa gospodarczego start w chwili obecnej jest na pewno bardzo ryzykowny. Jednak jeśli jest się wymagającym w stosunku do siebie to można osiągnąć sukces.

4metal: W tym roku minie 5 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Czy uważa Pan, że z perspektywy czasu było to dobre posunięcie?
Andrzej Watras: Jak najbardziej! Nasze wejście do Unii Europejskiej to duży krok na przód. Patrząc po naszym przykładzie, ujednolicenie norm na szkolenia oraz egzaminowanie spawaczy znacznie ułatwiło nam pracę. Gdybyśmy nie byli członkiem UE, gdy otwierałem firmę, pewnie nie zdecydowałbym się na ten ruch. Dodatkowo otworzył się przed nami potężny rynek pracy dla fachowców z przeróżnych branż.

4metal: Spoina za 5 lat. Jak wygląda w Państwa przypadku strategia rozwoju firmy?
Andrzej Watras: Nie będę chyba bardzo oryginalny i specjalnie odkrywczy gdy powiem, że naszym głównym celem na najbliższe lata jest poszerzenie zakresu szkoleń dla personelu Nadzoru Spawalniczego.

4metal: Na zakończenie proszę powiedzieć, Spoina w trzech słowach to…?
Andrzej Watras: Spoina to profesjonalizm oraz wysoki poziom szkolenia.

4metal: Dziękuję za rozmowę!


Waszym zdaniem...
Mam pytanie. Czy Pan się orientuje, ile można zarobić na zachodzie jako spawacz? ewentualnie w Polsce.
24.02.2009 godz. 20:28:30 Marcin Wąsik - ODPOWIEDZ NA TEN KOMENTARZ
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Zarządzanie serwisem
Na wzrost sprzedaży w przedsiębiorstwie wpływa
wiele czynników tj. atrakcyjność produktu, odpowiedź
na potrzeby rynku czy wysoka jakość obsługi klienta.
Każdy z nich jest istotny, ponieważ składa się na
całość procesu, jednak w firmach z branży CNC
dostarczających maszyny i urządzenia coraz...
więcej...
0.60006 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru