Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Wystawa Intarg za nami
(14. lipiec 2017)

W piątek 23 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zakończyły się 10. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017. Tegoroczną edycję INTARG-u wsparło wiele czołowych instytucji polskich, organizacje międzynarodowe oraz media, przyznając patronaty honorowe, status partnera, patronaty medialne.

Photo 1
Fot: Intarg

Targi łączą wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie, współpracę nauki z biznesem, nauki z przemysłem. Wydarzenie to jest narzędziem promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług, z różnych branż i dziedzin, w celu ich transferu do przemysłu.

Program Targów został wzbogacony o liczne konferencje i wydarzenia towarzyszące. W czasie Gali ogłoszenia wyników obecni byli m.in. Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego – Pan Andrzej Pyrża, Wiceprezes Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach – Pan Włodzimierz Kulisz, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice – Pan Mateusz Skowroński. Dzięki licznej obecności dziennikarzy telewizji, radia i prasy INTARG 2017 został szeroko nagłośniony w mediach.

Wystawcy reprezentowali jednostki sfery nauki, przedsiębiorstwa produkcyjne, start-upy oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Były też stoiska jednostek samorządowych, stowarzyszeń, firm usługowych i podmiotów otoczenia biznesu. Wydarzenie zgromadziło ponad 170 wynalazków z 18 krajów świata: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Egiptu, Francji, Indonezji, Iranu, Kanady, Malezji, Meksyku, Polski, Rumunii, Rosji, Tajlandii, Tajwanu, USA i Wietnamu.

Rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, takich jak: ekologia, medycyna, bezpieczeństwo, lotnictwo, przemysł samochodowy i transport, metalurgia, włókiennictwo, maszyny i urządzenia, chemia, mechanika, inżynieria, elektronika, energetyka, informatyka i inne. Zwiedzający INTARG przekonali się, że „innowacja" łączy świat nauki i biznesu oraz służy nam wszystkim, wpływając na poprawę jakości życia, pracy, zdrowia, środowiska.

W programie Targów nie zabrakło imprez towarzyszących, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego był organizatorem konferencji „Śląskie Forum Innowacji”, obejmującej zagadnienia z dziedziny medycyny, energetyki, informatyki i komunikacji. Fundacja NANONET zaprosiła na dwudniową międzynarodową konferencję poświęconą zagadnieniom z dziedziny nanotechnologii pod hasłem „InterNanoPoland 2017”. W drugim dniu Targów odbyła się konferencja „Dzień Projektożerców” zorganizowana przez Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej. W otwartej strefie konferencyjnej Targów odbywały się liczne prezentacje i panele realizowane m.in. przez: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Argentyny, Instytut Fizyki PAN, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Białostocka, Politechnikę Łódzką, firmę ENTE, Dennemeyer i Associates Sp. z o.o.

(Intarg)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Nagrody rozdane!
Patrząc za okno śmiało można stwierdzić, że
kwiecień jest nieprzewidywalny. Nie ma się co
martwić, ponieważ nasi redakcyjni meteorolodzy
przewidzieli taką zmianę pogody, co pozwoliło
przygotować nam odpowiednie nagrody. W
ubiegłym tygodniu do wygrania były parasolki. ...
więcej...
0.58649 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru