Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Inwestycja ARP S.A. i TFI Silesia przynosi dobre rezultaty
(28. grudzień 2017)

Należące do ARP S.A. i TFI Silesia Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. uruchomiły szóstą baterię koksowniczą. Inwestycja warta 130 mln zł pozwoli zwiększyć moce produkcyjne Victorii o 20 procent. Jej finalizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli. Podstawową działalnością WZK Victoria jest produkcja koksu oraz produktów węglopochodnych. Spółka jest największym w kraju i znaczącym w Europie producentem koksu odlewniczego o najwyższych parametrach wytrzymałości mechanicznej. Uruchomienie nowej baterii koksowniczej zwiększy potencjał produkcyjny Victorii o 20%.

- Inwestycja ma strategiczne znaczenie nie tylko dla spółki, ale również dla regionu wałbrzyskiego i całej Polski, bowiem umacnia pozycję rynkową Victorii, umożliwiając dotrzymanie kroku rosnącej konkurencji i przygotowanie się na oczekiwaną koniunkturę w branży - napisał w liście do uczestników uroczystości w Wałbrzych minister energii Krzysztof Tchórzewski, który przypomniał też trudności, z jakimi borykała się budowa z powodu braku finansów.

Inwestycja zakończyła się przed zapowiadanym terminem. Planowana realizacja zakładała uruchomienie nowej baterii na koniec marca 2018 roku. Dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli: Agencji Rozwoju Przemysłu i Towarzystwa Finansowego Silesia, którzy pod koniec września 2016 roku nabyli większościowy pakiet akcji, WZK Victoria w krótkim czasie sfinalizowała prace rozpoczęte jeszcze w 2012 roku.

- Inwestowanie w rozwój przedsiębiorstw, szczególnie w perspektywicznych i konkurencyjnych branżach jest jednym z zadań Agencji Rozwoju Przemysłu. Działalność Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria wpisuje się w te założenia. To spółka o ugruntowanej pozycji na rynkach europejskich oraz ważny w regionie pracodawca. Dalsze umocnienie jej rynkowej pozycji przez zwiększenie mocy produkcyjnych było kluczowym założeniem naszej inwestycji. Dzisiejsza spotkanie poświęcone uruchomieniu nowej baterii potwierdza, że była to słuszna decyzja biznesowa - powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Koksownia Victoria dzięki zmianie właścicieli uzyskała łatwiejszy dostęp do środków finansowych. To z kolei umożliwiło przyspieszenie budowy baterii koksowniczej numer 6, której potencjał wytwórczy będzie wynosił 100 tys. ton koksu odlewniczego rocznie. Do tej pory spółka posiadała 5 baterii koksowniczych, które produkują rocznie 500 tys. ton koksu, przede wszystkim odlewniczego, ale również metalurgicznego i przemysłowego. To daje jej pierwsze miejsce wśród producentów koksu odlewniczego w Polsce i znaczące miejsce w Europie. Produkcja pochodząca z nowej baterii umocni pozycję Victorii jako lidera w branży koksowniczej.

(Agencja Rozwoju Przemysłu)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Laserowa wystawa w sercu Niemiec
Laser znalazł zastosowanie w wielu rozwiązaniach.
Od dawna gości on także w branży metalowej
dając większe możliwości obróbki. Ta gorąca wiązka
wzmocnionego światła, wyobrażana przez dzieci jako
najsilniejsza broń na we wszechświecie,
wykorzystywana jest nie tylko przy cięciu metali, ...
więcej...
0.59267 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru