Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Zarządzanie serwisem
(29. grudzień 2017)

Na wzrost sprzedaży w przedsiębiorstwie wpływa wiele czynników tj. atrakcyjność produktu, odpowiedź na potrzeby rynku czy wysoka jakość obsługi klienta. Każdy z nich jest istotny, ponieważ składa się na całość procesu, jednak w firmach z branży CNC dostarczających maszyny i urządzenia coraz bardziej kluczowym elementem staje się właśnie obsługa klienta i związany z nią serwis. Oczekiwania klientów w stosunku do dostawców usług serwisowych stają się coraz większe. W jaki sposób dostawcy udoskonalają obsługę klienta i w jakie rozwiązania inwestują, aby ją ulepszyć?

Photo 1
Fot: sxc.hu

Wiele firm oferujących obsługę serwisową stoi przed wyzwaniem efektywnego jej zaplanowania. Biorąc pod uwagę, że populacja obsługiwanych maszyn rozproszona jest po całej Polsce, sprawna organizacja ma duże znaczenie. Poprawne ustalenie planu pracy, tak aby dystans i czas pracy serwisanta były jak najlepiej zoptymalizowany, stanowi podstawę dobrej obsługi serwisowej. W razie nagłego zgłoszenia, istotny jest stały i nieograniczony dostęp do aktualnych informacji o przebiegu prac i lokalizacji wszystkich członków zespołu.

– W przypadku wystąpienia usterki któregokolwiek podzespołu maszyny, jesteśmy w stanie natychmiast ją zlokalizować. Wiele usterek możemy usunąć poprzez „teleserwis”, czyli zdalne internetowe podłączenie się do sterowania maszyny. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba fizycznej obecności inżyniera serwisu, to dzięki takiemu połączeniu z maszyną jesteśmy w stanie w wielu przypadkach wytypować podzespoły niezbędne do wymiany – mówi specjalista od obsługi serwisowej Prima Power.

Elementy, na jakie najczęściej zwracają uwagę klienci, to poprawne wykonanie usługi, czas oczekiwania na potwierdzenie przyjazdu inżyniera serwisu, a także termin jego przyjazdu. Dlatego tak istotne jest sprawne zaplanowanie serwisu od A do Z. Aby zlecenie zostało prawidłowo wykonane, wymaga dopracowania kilku szczegółów poczynając od dokładnego opisu przez zgłaszającego zdarzenia, które miało miejsce na urządzeniu poprawnej diagnozy, wysłania odpowiednich podzespołów do klienta, a także uzyskania dostępu do historii urządzenia i jego dokumentacji. Urządzenia w branży CNC są zazwyczaj w sposób ciągły zaangażowane w proces produkcji, dlatego każda godzina przestoju maszyny wiąże się z dużymi stratami. Jakość usługi serwisu odgrywa więc w tym przypadku ogromną rolę.

– Sprawne zarządzanie obsługą serwisową jest niezwykle ważne, zwłaszcza w branży urzędzeń CNC. Decyduje ono o wielu istotnych czynnikach, które przekładają się na wzrost sprzedaży, a przede wszystkim na opinie klientów o firmie – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe. – Postawiliśmy na nowoczesny system zarządzania serwisem, który gwarantuje nie tylko wysoką jakość oferowanych przez nas usług serwisowych, ale również skraca i uprzaszcza proces wykonania interwencji od momentu zgłoszenia do zakończenia prac. Jest to możliwe dzięki stosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych w naszej firmie, pozwalających na przechowywanie dokumentacji i zarządzanie procesami w chmurze. Stawiamy również na duże doświadczenie i kompetencje inżynierów serwisu, którzy reprezentują naszą firmę - dodaje.

Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki wpływa na szybki rozwój wielu branż, w tym CNC. Coraz silniejsza pozycja Polski w Unii Europejskiej i postępująca globalizacja sprawiły, że polskie przedsiębiorstwa z tego sektora z sukcesem wchodzą ze swoimi produktami na rynki zagraniczne. Branża CNC przechodzi dynamiczny rozwój, którego efektem jest zależność pomiędzy sprzedażą, a jakością obsługi klienta, gdzie cena zaczyna odgrywać powoli coraz mniejszą rolę. Dlatego firmy zaczynają inwestować w bardziej innowacyjne narzędzia do budowania przewagi konkurencyjnej, które zapewniają nie tylko stabilność firmy na rynku, ale i przekładają się na ich wzrost sprzedaży.

(Prima Power)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Mobilne zarządzanie serwisem
Aplikacje mobilne zdobyły sobie już wielką
popularność w użytku osobistym. Automatycznie
idzie za tym szybkie rozszerzanie oferty dla biznesu o
dodatkowe narzędzia, które mają ułatwiać pracę.
Najważniejsze to szybki dostęp do kalendarza oraz
wgląd w najistotniejsze wskaźniki ...
więcej...
0.39437 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru