Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Niezawodny system zasilania
(12. styczeń 2018)

Cięcie laserowe należy do jednych z najnowocześniejszych metod obróbki materiałów. Jest bardzo istotną jak i ekonomiczną techniką w procesie produkcyjnym w przemyśle. Przewagą cięcia laserowego w porównaniu do innych metod obróbki jest precyzja, szybkość oraz oszczędność. Cięcie laserowe umożliwia uzyskanie elementów gotowych do dalszej przeróbki bez konieczności wykańczania po procesie wycinania, co pozwala na uproszczenie produkcji i zmniejszenie ilości odpadów.

Photo 1
Fot: IGUS

Jednym z liderów tej branży jest firma KIMLA, która projektuje i produkuje zaawansowane i jednocześnie proste w obsłudze urządzenia CNC. Producent zainstalował ponad 2000 maszyn u klientów i nieustannie się rozwija, poszukując nowych rozwiązań. Najnowszym urządzeniem KIMLA jest laser światłowodowy Flashcut Linear, wyposażony w najnowsze napędy liniowe o mocy 8 kW, umożliwiające osiąganie wyjątkowo wysokich prędkości dochodzących do 5 m/s i przyspieszeń do 6 g bez ograniczania zrywu w połączeniu z układami pomiarowymi o wysokiej rozdzielczości umożliwiają osiągnięcie niespotykanej wydajności i dokładności cięcia dowolnych kształtów z arkuszy blachy.

- Osiąganą dynamikę pracy lasera firmy KIMLA uzyskano dzięki zastosowaniu ultranowoczesnych absolutnych układów pomiarowych położenia o rozdzielczości 0,000001 mm oraz niezawodnego systemu zasilania e-prowadnikowego wraz z kablami chainflex CF firmy igus – twierdzi właściciel firmy Przemysław Kimla.

Lasery światłowodowe firmy KIMLA posiadają liczne atuty: doskonałą jakość i wysoką wydajność przy możliwości ich dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta.

Lasery KIMLA produkowane są w zależności od potrzeb, w różnych konfiguracjach i obszarach roboczych. Różnorodność ta dotyczy stopnia automatyzacji, mocy źródła lasera oraz wyposażenia. Firma KIMLA produkuje lasery zarówno z jednym stołem roboczym, których istotnym czynnikiem jest wysoka wydajność przy niskiej cenie jak i lasery produkcyjne z automatyczną wymianą palet, z systemami odciągowymi oraz oprogramowaniem do nestingu i przygotowania produkcji.

Lasery produkcyjne są maszynami o większej wydajności, prędkości maksymalnej i przyspieszeniach. Lasery światłowodowe KIMLA dzięki unikalnym możliwościom bardzo szybkiego cięcia cienkich blach doskonale nadają się do wycinania jako alternatywa dla wykrawarek rewolwerowych, które dotychczas były uznawane za najtańszą technologię cięcia elementów z blach. Firma KIMLA w celu zasilania dynamicznego lasera zastosowała przewody elektryczne w miejscach ruchomych prowadzone w e-prowadnikach serii E.4 w osi X i Y, które zostały dobrane wraz ze specjalistami z firmy igus. Ponieważ aplikacje e-prowadnikowe serii E4 wyróżniają się nadzwyczaj cichą pracą, niskimi drganiami, są odpowiednie do bardzo dużych przyspieszeń. To rozwiązanie ponadprzeciętnie cichej pracy zostało certyfikowane przez TÜV. Istotną ich cechą jest łatwa i szybka instalacja.

W powyższej aplikacji oprócz e-prowadników wykorzystano również sterownicze przewody serii CF130 i ekranowane przewody serii CF140, przewody do transmisji danych serii CF240, serwoprzewody serii CF210 i przewody układu pomiarowego serii CF 211. Zastosowane przewody od igus objęte są 36 - miesięczną gwarancją. Nowoczesne zasilanie lasera Flashcut Linear firmy KIMLA od igus zapewnia niezawodną pracę i gwarantuje wysoką dynamikę urządzenia.

(IGUS)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Mobilne zarządzanie serwisem
Aplikacje mobilne zdobyły sobie już wielką
popularność w użytku osobistym. Automatycznie
idzie za tym szybkie rozszerzanie oferty dla biznesu o
dodatkowe narzędzia, które mają ułatwiać pracę.
Najważniejsze to szybki dostęp do kalendarza oraz
wgląd w najistotniejsze wskaźniki ...
więcej...
0.58713 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru