Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Zwiększona wydajność produkcji
(12. styczeń 2018)

Dłuższa żywotność narzędzi ogranicza koszt przypadający na pojedynczą część w przypadku komponentów o dużej wartości. Firma Kennametal opracowała gatunek materiału oznaczony KCSM30. Wydłuża on żywotność narzędzi, a takżę zwiększa prędkość frezowania stopów tytanowych.

Photo 1
Fot: Kennametal

Ze względu na swój wysoki stosunek wytrzymałości do masy - tytan jest bardzo pożądanym materiałem w procesach wytwarzania precyzyjnych komponentów, takich jak łopatki turbin w silnikach samolotów czy w elektrowniach, elementy nośne w konstrukcjach lotniczych oraz samochodach wyścigowych. Firmy obróbcze w pełni zdają sobie sprawę z faktu, że obróbka tytanu jak i innych wysokowytrzymałych oraz żaroodpornych stopów stanowi znaczące wyzwanie w odróżnieniu od obróbki stali czy aluminium.

Dzięki zapewnianiu większej o około 25% żywotności narzędzi, nowy gatunek KCSM30 opracowany do operacji frezowania, bezpośrednio zmniejsza koszt przypadający na pojedynczą część, co stanowi istotną korzyść dla warsztatów obrabiających tytan.

Drobnoziarniste podłoże węglikowe zapewniające wytrzymałość i stabilność oraz powłoka TiAlN naniesiona w technologii PVD - (fizyczne osadzanie z fazy gazowej) podnosząca odporność na zużycie - nie tylko wydłużają żywotność narzędzi, ale także pozwalają warsztatom zwiększyć prędkość skrawania do 230sfm (70m/min).

Ze względu na wysoką wytrzymałość tytanu, odpowiednie zarządzanie ciepłem jest wyjątkowo ważne dla utrzymania i przedłużenia żywotności narzędzi . Gatunek KCSM30 jest dostępny również w zastrzeżonej kompozycji Beyond Blast, w której zintegrowane kanały chłodzące poprzez płytkę precyzyjnie dostarczają chłodziwo do krawędzi skrawającej znajdującej się pod wiórami. Dzięki temu zredukowano wydzielanie ciepła i tarcie, jednocześnie zwiększając wydajność produkcji. Warto dodać, że chłodziwo jest dostarczane tylko do tego kwadrantu płytki, który faktycznie bierze udział w skrawaniu, co sprawia, że płytki pozostają wymienialne, zapewniając tym samym maksymalną użyteczność.

Zapotrzebowanie na bardzo wytrzymałe, wysokowydajne komponenty w globalnych branżach o znaczeniu krytycznym (lotnictwo, energetyka, przemysł samochodowy, usługi medyczne, itp) będzie tylko rosło wraz z presją wywieraną na producentów w zakresie polepszania jakości i redukcji kosztów obróbki. Gatunek KCSM30 dostępny w ramach platform do frezowania czołowego, kopiowego i występów to efektywny wybór dla warsztatów szukających poprawy produkcyjności oraz chcących wyprzedzić konkurencję.

(CNC-ART)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Ochrona metalowych powierzchni
Metalowe elementy, w zależności od przeznaczenia,
są narażone na różne szkodliwe czynniki powodujące
niszczenie materiału. Woda, powietrze, chemikalia,
temperatura - te wszystkie składniki odpowiadają za
procesy w rodzaju korozji, niszczenia termicznego czy
zużycia mechanicznego. Jak chroni się metal...
więcej...
0.62357 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru