Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Obniżyć straty materiału
(9. marzec 2018)

Firma Power-Tech wprowadza w swoich wycinarkach laserowych Eagle iNspire oraz eVision nową technologię inteligentnego cięcia laserowego nazywaną Drop & Cut. Nowe oprogramowanie pozwala na efektywne wykorzystanie pozostałości blachy po procesie jej wycinania.

Photo 1
Fot: Power-Tech

System Drop & Cut jest oparty o intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie oraz współpracę z kamerą Full HD zamontowaną w komorze obróbczej wycinarek. Dzięki umieszczeniu wewnątrz maszyny kamery wideo system jest w stanie na bieżąco monitorować obszar obróbki metalu i pozwala wykorzystać pozostałą część blachy do wykonania innych elementów.

Jak system Drop & Cut działa w praktyce? Dodawanie wirtualnych geometrii detalu na resztki blachy odbywa się intuicyjnie z poziomu panelu dotykowego wycinarki. Na ekranie, podczas procesu obróbki, operator jest w stanie na bieżąco monitorować, pozycjonować i dopasować konkretny wycinek blachy. Produkcja nowego elementu odbywa się zatem na zasadzie wykorzystania wpisanej w system wycinarki nowej geometrii detalu. Wystarczy przesunięcie palcem wirtualnej geometrii detalu na pozostałość materiału i można rozpocząć produkcję.

Photo 2
Fot: Power-Tech

Za sprawą ciągłej transmisji live zarys konturu detalu może być bezbłędnie wykonany z pozostałości blachy z poprzedniego procesu.

Power-Tech przygotował funkcję Drop & Cut z myślą o tym, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać możliwości wycinarek Eagle oraz pozwolić operatorom ekonomiczniej wykorzystywać resztki blachy. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest to, że operator jest w stanie szybko rozpoznać, czy konkretny detal może zostać wycięty w prezentowanym położeniu blachy.

Innowacyjny system wpłynie pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy operatorów. Szczególnie z tego względu, że pracownicy znacząco zmniejszą czas produkowania elementów dodatkowych poświęcony na ponowny pomiar blachy, ułożenie czy przesuwanie jej do punktu zero. Dzięki temu rozwiązaniu produkcja dodatkowych elementów odbywa się bez większych przygotowań i przeprogramowywania wycinarki.

Oprogramowanie Drop & Cut będzie dostępne we wszystkich modelach wycinarek Eagle z serii inSpire oraz eVision. Pomysł firmy Power-Tech jest skierowany do nowych użytkowników wycinarek laserowych, ale i wszystkich tych, którzy są już właścicielami tych maszyn.

(Power-Tech)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Ochrona metalowych powierzchni
Metalowe elementy, w zależności od przeznaczenia,
są narażone na różne szkodliwe czynniki powodujące
niszczenie materiału. Woda, powietrze, chemikalia,
temperatura - te wszystkie składniki odpowiadają za
procesy w rodzaju korozji, niszczenia termicznego czy
zużycia mechanicznego. Jak chroni się metal...
więcej...
0.60705 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru