Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Precyzyjne przebijanie blach
(13. kwiecień 2018)

Skrócenie czasu przebijania pozwala na znaczną oszczędność energii elektrycznej i gazów tnących. Czas przebijania jednego punktu może zostać zmniejszony nawet o 83%. Piercing Control System powstał jako odpowiedź na potrzebę najwyższej precyzji obrabiania materiału za pomocą lasera światłowodowego. Został stworzony w oparciu o najnowsze rozwiązania technologii elektrooptycznej i laserowej. Innowacyjne oprogramowanie PCS współpracuje m.in. z wycinarką laserową Diament Fiber Laser marki Eckert.

Photo 1
Fot: Eckert

- Dzięki temu systemowi maszyna pozwala na znaczne obniżenie kosztów pracy, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość otrzymywanych elementów. Powstała jako odpowiedź na potrzebę maksymalnej precyzji obrabiania materiału za pomocą lasera światłowodowego. System został stworzony w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologii elektrooptycznej i laserowej, dając swoim użytkownikom możliwości przewyższające ich oczekiwania – podkreśla producent.

System oparty jest na optycznej analizie barwy i temperatury punktu przebijania. Zaletą zapewniającą technologii PCS przewagę nad innymi laserami światłowodowymi jest system, który sam analizuje i precyzyjnie dobiera czas przebijania do stosowanego materiału. System PCS firmy Eckert jest wyposażony w nowatorski Laser Power Monitor, który z częstotliwością kilku tysięcy razy na sekundę monitoruje i przetwarza otrzymywane dane. Dzięki temu, w czasie rzeczywistym śledzone są procesy zachodzące w przebijanym materiale. Za pomocą uzyskanych parametrów sterowanie LPM (Laser Power Monitor) przejmuje kontrolę nad emisją wiązki lasera, zapobiegając jednocześnie mikrowybuchom w trakcie przebijania i ograniczając wytwarzanie szlaki.

Photo 2
Fot: Eckert

- Jest to prawdziwy przełom, gdyż dostępne obecnie blachy tego samego rodzaju, potrafią w sposób nieznaczny różnić się od siebie składem i gatunkiem. Do tej pory producenci laserów wprowadzali do systemów tabele, wg których narzucany był czas przebijania. Brak elastyczności powodował, że to rozwiązanie okazało się mało efektywne, a jakość przebicia zostawiała wiele do życzenia. Dużym problemem podczas cięcia było rozgrzewanie się arkusza blachy – dodają producenci.

Przebijanie gorącego lub bardzo schłodzonego materiału za pomocą standardowych parametrów prawie zawsze kończyło się brakiem przebicia lub wybuchami materiału. Aby zapobiec problemowi braku przebicia i błędnemu rozpoczęciu kolejnego procesu, czas przebijania szacowany był na wyrost. Do ciągłego monitorowania procesów przebijania służy Laser Power Monitior, w który wyposażono system.

(Eckert)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Polski grafen walczy o rynki
Polacy dołączają do globalnego wyścigu o
komercjalizację grafenu. W rywalizacji z firmami i
instytutami badawczymi z całego świata nie jesteśmy
bez szans.– Obecnie przechodzimy z fazy badań
podstawowych do aplikacyjnych, czyli prac nad
komercyjnym zastosowaniem grafenu –...
więcej...
0.60275 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru