Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Laserowa wystawa w sercu Niemiec
(13. kwiecień 2018)

Laser znalazł zastosowanie w wielu rozwiązaniach. Od dawna gości on także w branży metalowej dając większe możliwości obróbki. Ta gorąca wiązka wzmocnionego światła, wyobrażana przez dzieci jako najsilniejsza broń na we wszechświecie, wykorzystywana jest nie tylko przy cięciu metali, ale także przy spawaniu. Świetnie sprawdza się również w formie poziomicy czy w innych urządzeniach pomiarowych.

Photo 1
Fot: Landesmesse Stuttgart GmbH / Lasys 2014

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie wiązki lasera w przemyśle niemieckie Landmesse Stuttgart przygotowuje kolejną imprezę poświęconą właśnie tej technologii. Od 2008 roku cyklicznie co dwa lata organizowane są targi LASYS cieszące się bardzo dobrą opinią wśród wystawców. Podczas piątej edycji, która odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca Stuttgarska hala zostanie podzielona przez organizatorów na 4 główne strefy tematyczne.

Pierwsze dwie z nich zgromadzą producentów systemów do makro i mikroobróbki laserowej. W kolejnej hali swoje usługi i produkty promować będą firmy zajmujące się wdrożeniami technologicznymi oraz aplikacjami współdziałającymi z laserami. W tej części targów znajdziemy również ludzi zajmujących się rozwiązaniami dla tego typu produktów. Ostatnia hala będzie strefą wydzieloną dla wystawców prezentujących systemy peryferyjne oraz komponenty do technologii produkcji laserowej.

Photo 2
Fot: Landesmesse Stuttgart GmbH / Lasys 2014

Dlaczego warto odwiedzić LASYS? Chociażby dla samej idei. To jedne z najbardziej prestiżowych imprez w Europie o tak sprecyzowanej tematyce. Ponadto wystarczy spojrzeć na szereg eventów towarzyszących LASYS'owi. Tadycyjnie głównym elementem uzupełniającym imprezę są odbywające się równolegle targi O&S, których tematyka została skoncentrowana na ochronie powierzchni. Poza tym w czasie "laserowej imprezy" będziemy mieli okazję uczestniczyć w licznych konferencjach, czy sympozjach. W czasie piątej edycji targów Lasys po raz pierwszy zorganizowane zostanie wspólne stoisko dla przedstawicieli addytywnej obróbki oraz druku 3D. W ramach wystawy odbędzie się także Forum Techniczne „Laser w akcji”, w czasie którego specjaliści z całej Europy będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dla tych, którzy w technologii laserowej stawiają swoje pierwsze kroki, przygotowano krótki kurs - „Podstawowa wiedza z zakresu laserowej obróbki materiałów”.

Czytając ofertę Stuttgart Landmesse do głowy przychodziły mi coraz to nowe pomysły, bo rzeczywiście jest o czym pisać. Ogromna ilość dodatkowych atrakcji sprawia, że nie da się w tak krótkim artykule napisać o wszystkim, dlatego najlepszym wyjściem będzie zobaczenie tego na własne oczy. O tym, że warto najlepiej świadczą statystyki. Poprzednia edycja usatysfakcjonowała ponad 90% wystawców, z czego połowa na pewno wystawi się w 2010 roku, a około 40% inwestorów określiło swoją obecność jako prawdopodobną.

(Lasys)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Mąż: W nowym roku postanowiłem być szczęśliwszym
człowiekiem.
Żona: To świetnie!
Mąż: Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, twoje torby
stoją przed domem.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
Aktualności
Polski grafen walczy o rynki
Polacy dołączają do globalnego wyścigu o
komercjalizację grafenu. W rywalizacji z firmami i
instytutami badawczymi z całego świata nie jesteśmy
bez szans.– Obecnie przechodzimy z fazy badań
podstawowych do aplikacyjnych, czyli prac nad
komercyjnym zastosowaniem grafenu –...
więcej...
0.5898 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru