Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Hala Nowych Technologii w Zabrzu
(16. maj 2014)

We wtorek, 13 maja w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu (CKPiU) otwarto bardzo nowoczesne pracownie - HFO (Haas Factory Outlet) oraz HTEC (Haas Technical Education Center) – innowacyjny ośrodek edukacyjno-prezentacyjny wyposażony w obrabiarki CNC amerykańskiego producenta, HAAS Automation, które dostarczył ich wyłączny dystrybutor, firma Abplanalp Consulting.

Photo 2Photo 3
Fot: CKPiU, Andrzej Malczewski

Placówka wzbogaciła się o pracownię obrabiarek CNC, w której stanęły trzy obrabiarki: pionowe centrum obróbcze VF-3YT, pionowe centrum obróbcze VM-2 i centrum tokarskie ST-20Y. Pracownia CAD/CAM ma z kolei 10 stanowisk dydaktycznych dla uczniów i stanowisko dla nauczyciela wyposażone w laptopy z oprogramowaniem CAD/CAM-Esprit oraz symulatory – pulpity sterownicze rzeczywistych maszyn Haasa umożliwiające ćwiczenia w programowaniu procesów obróbczych. Nie zabrakło też fachowej literatury. W skład ośrodka wchodzi ponadto mała sala konferencyjna, której celem jest ułatwienie nawiązywania kontaktów biznesowych.

Photo 1Photo 4
Fot: CKPiU, Andrzej Malczewski

W uroczystości otwarcia HFO i HTEC m.in. wzięli udział: Gene Haas – założyciel i właściciel firmy HAAS Automation, twórca koncepcji HTEC i założyciel Fundacji Gene Haasa wspierającej finansowo na całym świecie uczniów szkół technicznych kształcących się w zawodach związanych z obróbką CNC; Jerzy Buzek – były premier Polski, poseł na Sejm, a od 2004 roku poseł do Parlamentu Europejskiego i jego były przewodniczący; Peter Zierhut – V-ce prezes i Członek Zarządu Haas Automation Europe; Maciej Śmigrodzki – Prezes Zarządu Abplanalp Consulting; Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze oraz Ryszard Gruca – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnej Komisji Egzaminacyjnej, Wydziału Oświaty i Urzędu Pracy, zabrzańskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów, przedsiębiorców oraz młodzieży.

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego realizuje zajęcia techniczne dla uczniów kształcących się m.in. w takich zawodach jak technik mechanik, technik elektronik, technik pojazdów samochodowych, elektromechanik i blacharz. Realizuje także zajęcia dla słuchaczy szkół dla dorosłych oraz szeroką gamę kursów zawodowych. Zdaniem Ryszarda Grucy - dyrektora CKPiU, takie pracownie stwarzają wielkie możliwości rozwoju uczniów, którzy w niedalekiej perspektywie czasu znajdą zatrudnienie w przemyśle i staną się specjalistami w swoich dziedzinach.

- Hala Nowych Technologii - w której jako jako pierwsze powstały HFO i HTEC - to pomysł na ściślejsze powiązanie kształcenia zawodowego z przedsiębiorcami, z ich potrzebami w zakresie wyposażania młodzieży w pożądaną wiedzę i umiejętności. To pomysł na stworzenie uczniom, słuchaczom i nauczycielom zabrzańskich szkół i placówek oświatowych dostępu do najnowocześniejszych technologii, maszyn, narzędzi i materiałów. Oprócz pracowni obrabiarek CNC planuje się umieszczenie w niej pracowni odnawialnych źródeł energii, pracowni montażu instalacji budowlanych, pracowni mechatronicznej i pracowni samochodowej. Jesteśmy dumni, że to właśnie w naszym Centrum firma Abplanalp zechciała zlokalizować tak nowoczesne pracownie – podsumowuje Ryszard Gruca.

(CKPiU w Zabrzu)


Szczegóły firmyDołącz się
Dane adresowe:

CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO I USTAWICZNEGO w Zabrzu3 Maja 95
41-800

Zabrze


woj.

śląskie


Polska
tel.: +48 32 370-15-99
fax: +48 32 370-15-99
e-mail: ckp@ckp.zabrze.pl
www.ckp.zabrze.pl
Mówimy w językach:   deutsch
  english
  italiano
  polski
Certyfikaty: ISO 9001:2008
Opis firmy:

Centrum jest zespołem publicznych placówek oświatowych: Centrum Kształcenia Praktycznego; Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego ze szkołami dla dorosłych, prowadzący także kwalifikacyjne kursy zawodowe. Kształcimy w branżach: mechanicznej, samochodowej, budowlanej, elektryczno- elektronicznej i górniczej.

Firma w kategoriach:

Szkolnictwo i edukacja zawodowa


  

Blacharz


  

Mechanik


  

Operator obrabiarek NC i CNC


  

Ślusarz


  

InneArtykuły o firmie 
 
Hala Nowych Technologii w Zabrzu
(16. maj 2014)
We wtorek, 13 maja w Centrum Kształcenia Praktycznego i
Ustawicznego w Zabrzu (CKPiU) otwarto bardzo nowoczesne
pracownie - HFO (Haas Factory Outlet) oraz HTEC (Haas Technical
Education Center) – innowacyjny ośrodek...
< powrót
Baza firm jest własnością firmy 4metal sp. z o.o.. Kopiowanie bez zgody zabronione.
0.46448 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru