Dołącz się   |  
Karta 4metal   |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Niezastąpione wiertła składane PAFANA
(24. czerwiec 2005)

PAFANA S.A.:Wiertła składane to nowoczesne narzędzia skrawające przeznaczone do wykonywania otworów, toczenia i roztaczania na obrabiarkach charakteryzujących się dużą sztywnością, zwłaszcza na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie. Zastosowano w nich typowe płytki wymienne WCMT03/04,05,06,08 PFN PAFANA, takie same w obu gniazdach: wewnętrznym i zewnętrznym, co czyni to rozwiązanie bardzo ekonomicznym i wygodnym w eksploatacji.

Długość części roboczej wierteł wynosi 3xD, chwyty cylindryczne ze ścięciem zgodne z ISO 9766. Narzędzia mają wewnętrzne doprowadzenie chłodziwa do strefy obróbki. Wiertła składane PFN PAFANA to poprawiona i udoskonalona wersja wierteł produkowanych wcześniej. Korpusy wykonywane są ze stali o większej wytrzymałości i sprężystości. Zwiększona została pewność i dokładność zamocowania płytek wymiennych w gniazdach o większej twardości i odporności na ścieranie. Zoptymalizowano geometrię ostrzy – przy stosowaniu tych samych płytek wymiennych uzyskano zmniejszenie osiowych sił skrawania i bardzo dobre zrównoważenie sił poprzecznych. Udoskonalony kształt rowków wiórowych wpłynął korzystnie na zwiększenie sztywności i zmniejszenie ryzyka drgań narzędzi.

Wiertła służą do wykonywania otworów w materiale pełnym. W każdym przypadku obróbki należy zapewnić sztywne zamocowanie i możliwość dobrego odprowadzania wiórów. Optymalne warunki pracy tych narzędzi to: sztywny układ OUP (obrabiarka-uchwyt-przedmiot), oś wiertła ustawiona poziomo i obfite, wewnętrzne doprowadzenie chłodziwa. Powierzchnia czołowa przedmiotu obrabianego powinna być płaska i prostopadła do osi wiertła. Dopuszczalna jest niewielka nieprostopadłość (do2°), ale wtedy konieczne jest zmniejszenie posuwu nawet o 70%. Należy unikać wiercenia w materiale, w którym istnieją już otwory poprzeczne, prostopadłe do osi wiertła (maksymalna dopuszczalna średnica tych otworów to 1/5 średnicy wiertła). W czasie przejścia przez tego typu nieciągłości materiału należy zredukować posuw o 60-70%. W przypadkach utrudnionego odprowadzania wiórów należy stosować cykl odwiórowania o częstotliwości zależnej od konkretnych warunków obróbki. Wiercenie bez cyklu odwiórowania pozwala, oprócz skrócenia czasu obróbki, uzyskać mniejszą chropowatość powierzchni obrobionej.

Wiertła składane umożliwiają, oprócz wiercenia, wykonywanie tym samym narzędziem roztaczania otworów, toczenia poprzecznego /planowania/ i toczenia zewnętrznego. W aktualnej ofercie znajduje się 30 typowymiarów wierteł o długości części roboczej 3xD o średnicach od 17 do 58 mm. PFN PAFANA rozważa możliwość wprowadzenia do swojej oferty handlowej wierteł składanych o długości części roboczej 2xD /krótszych/, które mogą znaleźć szerokie zastosowanie jako wydajne narzędzia do wiercenia i roztaczania na tokarkach CNC.

mgr inż. Włodzimierz Kołodziej
Dział Badań i Rozwoju PFN PAFANA S.A.


Szczegóły firmyDołącz sięDane adresowe:

PABIANICKA FABRYKA NARZĘDZI PAFANA S.A.Warszawska 75
95-200

Pabianice


woj.

łódzkie


Polska
tel.: +48 42 215 58 23
tel.: +48 42 215 30 68
fax: +48 42 215 40 72
e-mail: pfn@pafana.pl
e-mail: marketing@pafana.pl
www.pafana.pl
Opis firmy:

DORADZTWO I LOJALNOŚĆ - to nasze motto. Producent i eksporter wysokiej jakości narzędzi skrawających. Posiada i stosuje standardy zarządzania jakością i środowiskiem zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO 14001. DORADZTWO I LOJALNOŚĆ - to nasze motto. Nasza misja brzmi: „Wspieramy rozwój naszych Klientów dostarczając efektywne rozwiązania w obróbce skrawaniem, jako lojalny partner i kompetentny doradca"

Firma w kategoriach:

Obróbka skrawaniem


  

Frezowanie CNC


  

Frezowanie konwencjonalne


  

Szlifowanie płaszczyzn


  

Szlifowanie wałków


  

Toczenie CNC


  

Toczenie konwencjonalne


  

Toczenie na automatachHandel


  

NarzędziaProdukcja


  

Narzędzia skrawająceObróbka powierzchniowa


  

Śrutowanie piaskiem, korundemGaleria zdjęć:
 News:
10.10.2012
Wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt TOOLEX 2012
Z dumą informujemy, że frezy trzpieniowe walcowo-czołowe R516.22.SDKT PAFANA otrzymały wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt 5 Międzynarodowych Targów Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2012 Sosnowiec.
03.09.2012
Nowe frezy taczowe PAFANA S.A. 676_24_125_14 SDKT
Frezy tarczowe do frezowania kanałków i powierzchni pod kątem 90 stopni. Dodatnie płytki wymienne SDKT 09T3 o 4 efektywnych krawędziach skrawających. Zmniejszone opory skrawania. Redukcja zapotrzebowania mocy. Stabilna praca narzędzia. Mała chropowatość.
03.09.2012
Nowe frezy składane nasadzane PAFANA S.A- R654 RPMX
Frezy R654…-…RPMX z płytkami okrągłymi służą do frezowania płaszczyzn, wybrań (frezowanie wgłębne), profili i odsadzeń.Są to frezy o dodatniej geometrii zapewniającej małe opory skrawania i płynną pracę narzędzia.Polecamy. Dział Marketingu.
 
pokaż starsze...
Artykuły o firmie 
 
WYTACZAKI Z CHWYTEM Z WĘGLIKA SPIEKANEGO
(8. wrzesień 2006)
Nowością w produkcji PFN PAFANA SA są noże składane do
wytaczania otworów o średnicach trzonka od 8mm do 16mm. Trzonki
tych noży wykonano z węglików spiekanych o specjalnie dobranym
składzie. Dzięki temu noże te charakteryzuje:- drobnoziarnista...
Niezastąpione wiertła składane PAFANA
(24. czerwiec 2005)
PAFANA S.A.:Wiertła składane to nowoczesne narzędzia
skrawające przeznaczone do wykonywania otworów, toczenia i
roztaczania na obrabiarkach charakteryzujących się dużą
sztywnością, zwłaszcza na nowoczesnych obrabiarkach...
Płytki wieloostrzowe PAFANA
(1. kwiecień 2005)
Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA S.A. to liczący się na rynkach
całego świata producent i eksporter wysokiej jakości narzędzi
skrawających, który sukcesywnie rozszerza asortyment wyrobów.
Warto tutaj zwrócić uwagę na płytki wieloostrzowe PAFANA...
Nowa generacja narzędzi wytaczarskich
(18. luty 2005)
Pafana: Podczas 74 Międzynarodowych Targów Technologii
Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych 2002 w Poznaniu głowica
wytaczarska GWD 65 produkcji PFN PAFANA S.A. zdobyła Złoty
Medal. Z pośród 1600 firm wystawiających się na targach to...
< powrót
Baza firm jest własnością firmy 4metal sp. z o.o.. Kopiowanie bez zgody zabronione.
0.53325 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru