Dołącz się  |  
Karta 4metal  |  
O Nas  |  Strona Główna  |  Aktualności  |  Wydarzenia  |  Media  |  Galerie Zdjęć  |  Dołącz się  
SZUKAJ
zaawansowane
Dokładny pomiar to gwarancja jakości
(17. grudzień 2010)

Od kilku lat pomagają producentom dbać o dokładność swoich wyrobów. "Pracownikami naszej firmy są inżynierowie posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie instalacji, konfiguracji, serwisu i prowadzenia szkoleń w obszarze urządzeń oferowanych przez naszą firmę." Tak sama o sobie mówi firma Oberon 3D, która jest dystrybutorem nowoczesnego sprzętu pomiarowego. Z prezesem firmy Panem Leszkiem Pietrzakiem rozmawiał Bartłomiej Baśko.

Photo 2
Fot: Oberon 3d

4metal: Zacznijmy może od początku. Jak powstała wasza firma? Czym dokładnie się zajmujecie?

Leszek Pietrzak: Nasza firma powstała jako odpowiedz na zapotrzebowanie rynku współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Około dziesięć lat temu w ramach firmy Oberon Sp. z o.o rozpocząłem wprowadzanie na polski rynek ramion pomiarowych firmy CimCore. W tym samym czasie w zakresie wymienionej firmy rozwijany był dział maszyn pomiarowych Aberlink. Po upływie około ośmiu lat liczba wspieranych przez te działy klientów była na tyle duża, że nastąpiła konieczność reorganizacji dotychczasowej struktury. W ten oto sposób wyodrębniła się firma OBERON 3D L.Pietrzak i wspólnicy S. J., która przejęła obsługę wszystkich klientów pozyskanych w tamtym okresie. Obecnie nasze działania skupiają się na zaspokojeniu potrzeb kontroli jakości, od doradztwa w doborze maszyn czy technik pomiaru, po szkolenia i serwis.

4metal: Jak rozwinęliście sie od tamtego momentu?

Leszek Pietrzak: Nieustannie zwiększająca się liczba zainstalowanych maszyn niejako zmusza nas do ciągłej intensyfikacji i reorganizacji naszych działań. Cechuje nas nieustanny rozwój, czego dowodem jest nowo otwarte biuro w Katowicach. To pozwala nam w dogodniejszy sposób dotrzeć do klientów i prezentować proponowane przez nas rozwiązania. Jesteśmy świadomi, jak ważną role odgrywa skrócenie czasu serwisu czy kalibracji. Z naszego punktu widzenia podstawowym czynnikiem wpływającym na czas obsługi jest dzieląca nas odległość, dlatego bardzo ważne stało się takie rozlokowanie naszych specjalistów, które pozwoli w sposób znacznie szybszy reagować na potrzeby rynku.

4metal: Jakie warunki trzeba spełniać, aby osiągnąć sukces na polskim rynku?

Leszek Pietrzak: Polski rynek maszyn współrzędnościowych rozwija się bardzo dynamicznie. Oczywiście niesie to ze sobą wzrost wymagań, jakie stawia się przed takimi firmami jak nasza. Coraz częściej systemy pomiarowe muszą spełniać bardzo skomplikowanie i różnorodne zadania. Z myślą o tym proponujemy wiele rozwiązań, które z pewnością zaspokoją potrzeby kontroli jakości w laboratoriach, jak i warunkach produkcyjnych. Nasza droga do sukcesu to nie tylko szeroka i przemyślana oferta, lecz przede wszystkim profesjonalny i odpowiedzialny zespół ludzi, który doradzi, przeszkoli oraz dzięki fachowemu doradztwu pomoże we wdrożeniu nowych rozwiązań.

Photo 3
Fot: Oberon 3D

4metal: Co prócz maszyn znajduje się w waszej ofercie?

Leszek Pietrzak: Oferujemy nie tylko maszyny, ale również systemy mocujące Alukeep znacznie ułatwiające powtarzalne mocowanie elementów na płytach maszyn pomiarowych, stykowych jak i optycznych. Ze względu na różnorodność systemu i umiarkowaną cenę jest to bardzo ciekawy produkt. Ważną gałęzią naszej oferty jest wielozadaniowe oprogramowanie pomiarowe takie jak Delcam PowerINSPECT, ABERLINK 3D czy dedykowane do kontroli chmurą punktów i inżynierii odwrotnej Geomagic Qualify i Geomagic Studio. Proponujemy także wyposażenie dodatkowe w postaci głowic pomiarowych, sond pomiarowych, trzpieni i liniałów firmy Renishaw. Usługi takie jak serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, szkolenia czy modernizacje maszyn w oparciu o kontrolery firmy Deva lub kontrolery firmy Renishaw to także część naszej oferty.

4metal: A co z konkurencją? W jaki sposób próbuje zwrócić uwagę na siebie i czym różnicie się od konkurentów?

Leszek Pietrzak: Konkurencja istnieje, a jej obecność jest dla nas motywująca i wpływa pozytywnie nie tylko na naszą firmę, ale sądzę, że na cały rynek. To za co cenią nas klienci, to nie tylko szeroka i wyspecjalizowania oferta, ale również solidne podejście do serwisu czy szkoleń. Bardzo ważną sprawą jest dla nas obsługa posprzedażowa, budowanie długotrwałych relacji poprzez rzetelne i profesjonalne wsparcie. Naszym celem jest rozwój poprzez tworzenie zespołu specjalistów, którzy od momentu doradztwa do opieki serwisowej zapewni współprace na najwyższym poziomie.

4metal: 2010 rok niemal za nami. Jak go oceniacie?

Leszek Pietrzak: Z naszych doświadczeń wynika, iż w ostatnim okresie mamy do czynienia z dwukierunkowym zainteresowaniem przedsiębiorców. Z jednej strony zauważamy wzrost popytu na małe, manualne maszyny pomiarowe, które zaczynają wypierać z rynku tradycyjne narzędzia kontrolne. Biorąc pod uwagę umiarkowaną cenę i wszechstronność tych urządzeń, możliwe jest szybkie i wyraźne unowocześnienie działu kontroli jakości. Drugą grupą klientów są firmy, które poszukują innowacyjnych rozwiązań – maszyn CNC często pięcioosiowych (posiadających głowice PH20 bądź REVO firmy Renishaw). Obserwujemy duże zainteresowanie maszynami wyposażonymi w opcje skaningu stykowego i bezstykowego, czy maszynami multisensorycznymi takimi jak proponowane przez nas rozwiązania firmy OGP (Optical Gauging Products).

Photo 4
Fot: Oberon 3D

4metal: Jaka jest pana opinia o 4metal?

Leszek Pietrzak: Uważam, że jesteście bardzo nowoczesnym i wyspecjalizowanym portalem branżowym. Nie ukrywam, że często mam okazję korzystać z informacji zamieszczanych na 4metal. Cieszę się, że za pomocą waszego serwisu możemy przedstawić, chociaż ogółny zarys naszej działalności.

4metal: Zbliżamy się powoli do końca naszej rozmowy. Czego mogę wam życzyć na przyszłość?

Leszek Pietrzak:
Na pewno odrobiny szczęścia, które przyda się w realizacji naszych dalszych planów.

4metal: I oby te życzenia się spełniły. Dziękujemy za rozmowę.


(Oberon 3D)


Waszym zdaniem...
Dowcip dnia
Przychodzi facet do lekarza i mówi:
- Panie doktorze boli mnie po wypiciu Red Bulla .
- Gdzie pana boli?
- Tu... pod skrzydłami.
nadesłał: bartolini
dodaj dowcip
archiwum...
0.31075 sek   www.4metal.com   www.4metal.pl   www.4metal.cz   www.4metal.de   www.4metal.at   www.4metal.ch   www.4metal.ru